O

Od moich kochanych rodziców otrzymałem imię Artur.

Moja fotograficzna historia nie odbiega znacząco od normy. Pierwszy aparat (rodziców) Zorki 5 zgubiłem w barze w Bułgarii wieku lat 8. Następne aparaty typu Smiena? Druh? miały krótki żywot, zwykle kilka godzin.. od małego lubiłem rozkręcać i rozbierać wszelką elektronikę i nadal sporo sam naprawiam.

Pierwszy aparat do którego samodzielnie włożyłem film to był jakiś automat Kodaka, początki liceum. I choć miałem go jeszcze kilka lat, to już po pół roku wiedziałem, że nie o takim aparacie marzyłem. Kolejnym był oczywiście nieśmiertelny Zenit, miałem do niego nawet obiektyw 300mm Snajper.

Szczęśliwym trafem udało mi się przekonać znajomego, że aż tak bardzo nie potrzebuje swojego Olympusa, i tak stałem się posiadaczem naprawdę wspaniałego jak na tamte czasy sprzętu: OM-30 z 50/1.4, konwerterem 2x, flashem. Już niedługo dołączył do tego zoom 70-300/5,6. Od tamtej pory mogę powiedzieć, że naprawdę rozpoczęła się moja przygoda z fotografią? Do posiadanego sprzętu próbowałem, z różnym skutkiem, podłączać wszelkie możliwe dodatki: lunety, lornetki, teleskop, mikroskop, dekielek z dziurką (taka wersja camera obscura), mieszki i pierścienie. To był piękny czas poszukiwań i eksperymentów.

Kilkanaście lat temu zakochałem się od pierwszego wejrzenia w Nikonie F4, który stał samotnie w pewnym gdyńskim komisie. I choć od wielu lat już ktoś inny się nim cieszy, ja pozostałem wierny tej właśnie marce, w której cenię przede wszystkim ergonomię, wytrzymałość i niezawodność.

Następny już cyfrowy był Nikon D70, który dał mi wreszcie nieograniczoną kosztami materiałów swobodę fotografii. To sprawiło, że z nowym zapałem zacząłem eksplorację nieznanych dotąd obszarów.

W 2008 przesiadłem się na canona 5D, przepiękny obraz dzięki dużym pixelom pełnej klatki i niskim poziomie szumów CMOS, jasny obraz na matówce, sama radość (poza ceną)

Niestety pierwsza miłość nie rdzewieje i znów wróciłem do Nikona, tym razem doskonałego pod wszystkimi względami D3. Nadal uważam, że to jeden z przełomowych modeli cyfrowych tej firmy, z pięknym obrazem. Od tego czasu pozostałem wierny marce Nikon, uaktualniam tylko modele aparatów i powiększam zbiór obiektywów.

Co prawda teraz już nie mam tyle czasu dla moich hobby jak w czasach liceum i studiów, mam żonę i 2 synów, codzienna praca też tego nie ułatwia jednak mam nadzieję, że jeszcze długo będę mógł cieszyć się tą pasją.

Fotografuję głównie przyrodę: makrofotografia i pejzaż, faunę i florę.  W kręgu moich zainteresowań są też ludzie, ich problemy i radości, zdjęcia okolicznościowe, czasem zdarzy się akt lub reportaż.

Ciekawi mnie wszystko to, co niecodzienne i wyjątkowe, albo ekstrawaganckie, a bywa że nawet niebezpieczne. Lubię nieoczekiwane wyzwania.

Brałem udział w kilkunastu wystawach i publikacjach zbiorowych, zdobyłem kilka nagród w międzynarodowych konkursach, mam stałą ekspozycję moich prac w centrali SKOK Stefczyka w Gdyni. Brałem udział w kilkunastu wystawach, zbiorowych oraz indywidualnych. Zdobyłem kilka nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach.
Moje prace publikowane były w prasie codziennej i czasopismach, byłem też gościem programu w TVP Gdańsk w 2023 r.

Zapraszam do oglądania i współpracy
Artur

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, napisz: artur(at)lopatniuk.pl

Zapytaj o wolny termin lub przedstaw swoją propozycję sesji zdjęciowej.
Zapraszamy do współpracy modelki, modeli, dzieci,
Od kilkunastu lat realizuję także fotografowanie imprez i uroczystości.
Posiadam upoważnienie do filmowania i fotografowania w czasie celebracji liturgicznych w Archidiecezji Gdańskiej od 1997 r.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i powielanie w całości lub w częściach bez zgody autora zabronione.

Modelki na stronie są pełnoletnie i posiadam ich zgodę na publikację na stronie. W przypadku modeli niepełnoletnich mam pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

 
fotograf Artur Łopatniuk: Fotografia ślubna, reportaż ślubny, modeling, reportaże, trójmiasto, Gdańsk, Sopot, fotograf Gdańsk, sesje zdjęciowe, sesja fotograficzna, zdjęcia produktów, usługi fotograficzne, zdjęcia trójmiasta, zdjęcia katalogowe, galerie, fotografie, modelki, modelek, do portfolio, fotografia reklamowa, fotorelacje, fotografia sportowa, fotografia przyrodnicza, packshoty, zdjęcia okolicznościowe, noc poślubna, zaręczyny, kawalerskie wieczory, wieczory panieńskie, relacje fotograficzne, zdjęcia dla modelek, początkujące modelki, relacje fotograficzne, zdjęcia reporterskie, sesje ciążowe, sesje z dzieckiem, sesje dziecięce, sesje rodzinne, zdjęcia rodzinne, fotografia dziecięca, zdjęcia niemowlaczków, sesje niemowlaków, sesje dla kobiet w ciąży, fotografia makro, akty, fotografia bielizny, portrety